umývanie lodžiíNejaký čas mi trvalo, kým som sa dopracoval k vlastnému bytu, ale dnes už žijem vo svojom a nemenil by som za nič na svete. Jasné, poniektoré veci vám padnú na hlavu celkom naplno, ale s tým musí človek, ktorý žije sám, jednoducho počítať. Nie je to však nič, čo vám pokazí výhľad na budúce roky.

Napríklad také nákupy, upratovanie alebo pranie riešite podľa potreby, no v súčasnosti už nejde o nič dramatické. Potraviny mi dovezú rovno pred dvere, práčovňu mám desať minút od domu a upratovanie aplikujem podľa môjho tajného domáceho indikátora – vizuálneho stavu laminátovej podlahy. Poletujúce chuchvalce prachu pre mňa znamenajú zapnutý vysávač.

Lenže chlap to má oveľa ťažké v okamihu, keď mu do života vážne vstúpi žena. Viem, o čom hovorím, lebo som v tom momentálne až po uši. Sprvu je to veľmi príjemná zmena, všetko je akési farebnejšie, nadýchanejšie, proste lepšie. Po čase sa ale vynorí jeden z odvekých sporov medzi Marsom a Venušou – čo pod slovom „uprataný“ chápe žena a čo muž.   A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Priznávam…

umývanie presklenných stienPriznávam, sprvu som sa v tejto veci výnimočne snažil a každú navštevu priateľky predchádzalo pár hodín upratovania, leštenia alebo iných podobných činností. Iste, nebolo to niečo, čo by ma práve zalievalo vlnami radosti alebo zadosťučinením, ale takýchto zamotaných vecí máte v živote kopec.

Asi som to ešte nespomenul, no dostatkom času nijako nevládnem. Práca, ktorú robím ma zamestnáva – takmer bez výnimky – viac ako dvanásť hodín denne, a takéto upratovanie ma preto oberalo o vzácne a vytúžené možnosti relaxu.

Ale čo muž neurobí pre dámu svojho srdca? Snažil som sa ako to len išlo a robil aj nemožné. Žiaľ, ako sa hovorí, dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, až sa ucho odrhne. Na krk mi práve v tých dňoch začali dýchať narodky a mňa napadlo, žeby stálo za to, prekvapiť priateľku spoločným víkendom plným originálnych nápadov.

Plány…

umývanie výkladovPlány som tajne a precízne vycizeloval, časovo doladil a tešil sa na dva výnimočné dni. Samozrejme, že človek mieni a… nič, poznáte to. Čo sa malo pokaziť niekedy v utorok, vybuchlo rovno v pondelok. A streda? Neskutočne a celého pol dňa lialo. Bolo mi jasné, že byt na víkend do pucu nedám, ani keby som čaroval.

Našťastie kolegyňa má už rodinu, a teda celkom iné povinnosti a hlavne vedomosti, takže som ju oslovil, či mi nevie vo veci upratovania dajako poradiť. Samozrejme, že som nemal v úmysle zneužiť jej nebotyčnú ochotu a šikovné ruky.

Pri obede mi na moju netrpezlivú otázku odpovedala, že keby si mala ešte raz vybrať upratovaciu spoločnosť, bez váhania siahne po firme A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien a čistenie fasád vo výškach Bánovce nad Bebravou. Pracovali u nej už dvakrát a vždy odchádzali s podčiarknutou jednotkou uprostred vysvedčenia.

Doma…

umývanie zimných záhradDoma som obratom navštívil web stránku odporučenej firmy a presvedčil sa, že budem naozaj v dobrých rukách. Recenzie na jej činnosť boli pozitívne a ohlasy klientov veľmi priaznivé. Uvedené ceny aj technologie mi vyhovovali, takže som hneď na druhý deň ráno – ešte za tepla a rovno z auta – do firmy A SERVIS LIPKA zavolal.

Dôležité pre mňa boli tri základné fakty. Kedy najskôr môžu ku mne prísť, ako dlho im bude umytie štyroch okien trvať a či je počas ich práce moja prítomnosť nevyhnutná? Slečna z A SERVIS ale bola veľmi ústretová a milá, takže každá z odpovedí ma viac ako potešila a vliala nádej, že víkend sa poadrí zvládnuť. 

Podľa jej slov sú vo firme A SERVIS LIPKA zamestnávaní – zo zásady – len bezúhonní a seriózni profesionáli, ktorí majú status kmeňových a skúsených pracovníkov. Každý zákazník tak môže byť bez obáv – ani v jednom prípade nejde o sezónne, či brigádnicke sily. V tomto smere má spoločnosť všetko podchytené a jej systém dokonale funguje.

Dohodli…

ako odstrániť polepy z okienDohodli sme sa teda finálne na štvrtku. Kľúče od bytu som bez váhania ponechal u mojich susedov a poprosil ich zase o pomoc, keďže ja som mal byť v tom čase kdesi na druhom konci republiky. Nakoniec, nebolo to takto po prvý raz, ale už na schodoch ma začalo opäť drobne hrýzť svedomie. 

Nemám žiadne predsudky, ani netrpím prehnanými obavami, ale zopár ráz ma počas cesty autom napadlo, ako to u mňa asi práve vyzerá a či bude po mojom návrate všetko v poriadku. To viete, nechať v byte neznámych ľudí, aj keď majú profi status a kompletné zmluvné krytie, nie je len tak. Hodil som to radšej za hlavu, bude to ok…

Sused mi v piatok referoval, že všetko prebehlo presne podľa plánu. Ľudia z firmy A SERVIS prišli presne, trochu si okná obzreli a dali sa ihneď do práce. So všetkým boli hotoví asi za hodinku. Okrem čistých okien po sebe nenechali žiadne iné stopy. Šikovne sa zbalili, poďakovali a odšili. To je všetko, dodal navidomoči spokojný sused. Úprimne – bol som viac ako nedočkavý a strašne zvedavý. 

Na prvý…

prípravky na umývanie okienNa prvý pohľad vyzeral celý byt práve tak, ako keď som ho vo štvrtok, skoro ráno zamykal. Všetko bolo na svojom mieste a v úplnom poriadku. Po práci dvoch ľudí nebolo nikde ani stopy – pravda okrem mojich okien. Prvé kroky ma teda prirodzene viedli k oknám, nech reku vidím, ako si s nimi Bánovce n. Bebravou okna, výškové umývanie poradily.

No, hovorím si v prvom momente, klobúk dole, vážení páni. Okná boli naozaj krásne čisté, priam vzorovo vyleštené, a to vrátane všetkých rámov a každej parapety. Určite by som to takto dokonale nezvládol ani po týždni roboty so zubnou kefkou. Už len tie úzke ryhy a neprístupné zákutia rámov. Tie miesta pre mňa bývali nočnou morou.

Poviem to bez preháňania. Trochu ma aj zamrzelo, že som nereagoval na ďalšiu z ponúk A SERVIS a nepristal na čistenie kobercov. Hej, mám síce v byte len dva menšie kusy, ale mohol som sa pri jednej robote zbaviť dvoch starostí odrazu. Škoda, snáď niekedy nabudúce.

Zvyšné…

čím umyť oknáZvyšné predvíkendové upratovanie som už zvládol bez akejkoľvek straty desiatky a ešte aj v celkom prijateľnom čase. Takže v sobotu ráno som za priateľkou vyrážal v nezvyčajnej pohode a dobrým pocitom, že všetko je práve tak, ako som si naplánoval. 

Celou cestou mi bolo jasné, že jednu z hlavných zásluh na víkende podľa mojich tajných predstáv má upratovacia firma A SERVIS LIPKA a jej profesionáli. Nielenže zvládli všetky nástrahy v podobe šibeničného termínu a vysokých nárokov na kvalitu, ale urobili to bez mojej prítomnosti v byte, čo je prejavom vysokej kultúry a serióznosti celej spoločnosti.

Ako dieťa, a neskôr ako dospievajúci chlapec, som upratovanie považoval skôr za dajakú povinnú, či lepšie povedané – podivnú jazdu v každej domácnosti, ktorá u nás prebiehala vždy v réžii mamy alebo babky. Všetky tie práce boli u mňa snáď tým posledným, čo ma v takom veku zaujímalo. 

Až…

ako na umývanie okienAž neskôr som pochopil a vnútorne ocenil, že mať okolo seba krásne čisto, útulne a príjemne voňavo, tvorí neoddeliteľnú súčasť domova. Takže touto cestou ešte raz srdečne ďakujem za skvele odvedenú prácu firme A SERVIS LIPKA a jej zamestnancom.

Už len kratučký dovetok. Priateľka bola čistotou okien prekvapená do tej miery, že si kontakt na spoločnosť A SERVIS vypýtala sama pre seba aj pre svoju mamu. V prípade, že i u vás doma občas nestíhate a čas s vami pri upratovaní nehrá, veľmi rád vám služby A SERVIS LIPKA odporúčam. Som skalopevne presvedčený, že budete spokojní práve tak, ako aj sám, čo aj moja náročná priateľka.