cena odstránenie graffitiSamozrejme, že dnešný, pomotaný svet trápia aj celkom iné, oveľa väčšie a zložitejšie problémy, no ten, ktorý ma viac ráz do týždňa poriadne vytočí, nepatrí medzi okrajové. Mám na mysli sprejerov, graffiti a všetky tie ich „umelecké prejavy“ okolo nás.

Aby bolo jasné, nie som proti tvorivému vnímaniu sveta, najmä u mladých a talentovaných, ale drvivá väčšina sprejerov si umenie mýli a prázdnym rebelanststvom, ničením cudzieho majetku a nedoučenou predstavou, že postriekanou stenou domu spustia – napríklad – debatu o mieste mladých ľudí vo svete, či ich nespokojnosti s aktuálnym systémom.

Vlastne je to stále dokola, rok za rokom. Zbytočné reči, vášnivé argumenty, odhodlanie úradov, a nakoniec je každý druhý dom v ulici „opečiatkovaný“ mega škvrnami, fľakmi, tagmi alebo krkolomnou typografiou, od ničoho k ničomu. Strieborná, čierna, biela, červená – farbám, sprejom a pomýlenej fantázii sa medze nekladú.

Ak…

ako odstrániť graffitiAk má sprejer poriadne veľkú smolu dostihne ho polícia, zaplatí pokutu, prípadne zlízne iný trest alebo verejnú hanbu, a to je všetko. Vo svojej komunite sa ale z neho stáva bojovník s režimom a prehnilým kapitalizmom a ide sa ďalej. Zase batoh plný sprejov, zase nočné výpady, spajdrmenské kúsky hraničiace s rizikom pádu zo strechy, zase všetko pri starom.

Viete, človeka už občas vôbec nebaví byť slušný, poctivý, mlčiaci a ochotný nechať iných, aby mu skákali po hlave. Je to ako s tou kvapkou spáleného oleja, ktorá v sekunde zničí celé vedro čistej vody. Bránite sa, bojujete, ale väčšina okolo vás sa tvári, že to nemá zmysel.  Nakoniec neostane nič iné, len si zase raz poradiť sám a riešiť veci po vlastnej linke.

Prečo je v mojich slovách toľko potláčaného rozčúlenia a hnevu? Jednoduché. Pred časom nám dajaký sprejer, či sprejeri, poriadne poničili čelnú stenu domu. Nie, aby si našli nenápadnú stenu vo dvore alebo na okraji mesta. Oni potrebujú, aby o nich všetci vedeli, takže sprejom dokrvavili kusisko steny hneď okolo našich vchodových dverí.

Žijem…

čím odstrániť graffitiŽijem s nohami na zemi, a tak mi bolo jasné, že sa tých nápisov len tak nezbavíme. Na domovej schôdzi prirodzene padali odporúčania typu, nechajme to tak, aspoň tam už čmárať nebudú, škoda každého centu. Zajtra to zase partička dokatuje, dajme tam kamery a bude po navždy srande. Skrátka, také tie riešenia-neriešenia.

Oslovil som preto brata, ktorý sa už od výšky pohybuje v oblasti stavebníctva, či nemá vedomosť ako sa zbaviť tejto graffiti „radosti,“ prípadne, kto nám s tým pomôže. Sotva moja otázka v telefóne doznela, brat mi dal odpoveď.

Úplne najlepšie vraj bude, ak skúsime osloviť upratovaciu a čistiacu firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá je v tomto smere jednoznačnou špičkou na trhu a má po ruke perfektné riešenia aj účinnú prevenciu.

Priznám…

najlacnejšie odstránenie graffitiPriznám sa, práve niečo také som potreboval počuť. Uvažoval som totiž už dlhý čas nad myšlienkou, že predsa v dnešnej high-tech dobe už musí existovať dajaký spôsob, ako účinne vyčistenú fasádu „uzamknúť“ pred ďalšími atakmi pojašených deciek a sprejov.

Prirodzene, informáciu o čistiacej a upratovacej firme A SERVIS LIPKA som obratom posunul aj k ostatným nájomníkom nášho domu, ktorí nadšene súhlasili. Bolo mi vlastne celkom jedno, či ich k súhlasu viedla rozumná možnosť zbaviť sa nepríjemného problému alebo skôr poznanie, že to zase raz – chválabohu – zariadi niekto za nich.

Dajaké peniaze na čistenie sme mali vo fonde opráv, takže tu problém nebol. Keďže ako technik mám rád vo veciach systém a logiku, sadol som si doma ešte večer za počítač. Aby som sa dozvedel o firme A SERVIS LIPKA niečo viac, a navyše, spoznal pozadie technológie, ktorou pracujú. Koniec-koncov, také vedomosti nemôžu byť nikdy na škodu.

Zaujali…

prípravky na odstránenie graffitiZaujali ma už prvé informácie. Dozvedel som sa, že spoločnosť A SERVIS LIPKA je jedinou profesionálnou firmou na Slovensku. Ktorá plne garantuje nielen funkčnosť svojej antigraffitovej čistiacej metódy a ochrany, ale zároveň i najnižšiu cenu na trhu.

Spoločnosť poskytuje najrôznejšie druhy služieb, ktoré sa týkajú témy graffiti. V prvom rade ide o ich odstraňovanie, čistenie, následne ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Firma ponúka tzv. Systém čistých budov, čo zahŕňa prevenciu, kvalitnú antigraffiti ochranu a rýchle odstránenie aj toho najmenšieho graffiti znečistenia. Pokračovaním tejto komplexne poňatej práce je taktiež odstránenie a čistenie nedovolene vylepovaných plagátov.

Podľa vlastných slov tejto profesionálnej a veľmi úspešnej firmy nie je nanášanie špeciálnej antigraffiti ochrany príliš zložité. Navyše, pri následnom odstraňovaní ďalších nečistôt zabezpečuje zákazníkovi vždy stopercentý výsledok.

Systém…

kvalitné odstránenie graffitiSystém čistenia a ochrany stien i fasád je rokmi preverený a dokonale funkčný. Podľa vyjadrení samotnej spoločnosti sa pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré neboli ošetrené antigraffitovou ochranou, pohybuje celková úspešnosť medzi 60 až 90 percentami, čo svedčí o vynikajúcich parametroch špeciálneho náteru.

Pri niektorých špecifických typoch povrchov – ide predovšetkým o usľachtilé materiály, akými sú prírodný kameň, mramor, žula, teraco – sa použitá sprejová farba môže dostať veľmi hlboko do samotnej štruktúry materiálu, a preto býva technicky a technologicky značne problematické jej dokonalé a konečné odstránenie.

Ak sa aj z takýchto materiálov graffiti podarí odstrániť, môžu po farbe ostať tiene. Vtedy je jediným riešením povolať odbornú firmu, ktorá sa práci s kameňom venuje, a tá by mala takto zasiahnutý kameň, napr. mramor, kryštalizovať.

V prípade…

kto odstráni graffitiV prípade, že firma A SERVIS LIPKA odstraňuje graffiti na bežných fasádach a štruktúrovaných omietkach, musí zákazník už vopred počítať s tým, že s likvidovaním sprejovej farby bude odstránená i pôvodná farba fasády.

Zväčša sa postupuje takým spôsobom, že samotné graffiti špecialisti firmy vyčistia, či zjemnia, až na úroveň „tieňa, resp. jeho kontúr,“ a takto ošetrené miesto potom zatrú vhodne zvolenou, príp. vopred namiešanou fasádnou farbou.

Myšlienka, že zákazníkovi sa skôr vypláca graffiti ihneď zatrieť, nie je v mnohých ohľadoch správna. Farbou pretreté graffiti začne časom – vplyvom počasia a prebiehajúcich chemických procesov – nezadržateľne presvitať a objavia sa jeho pôvodné obrysy. Klient takýmto „skráteným“ krokom nedosiahne uspokojivý výsledok a nakoniec sa jeho fasáda odbornému ošetreniu zrejme nevyhne.

Pokiaľ…

odstránenie graffiti z fasádyPokiaľ ide o samotný proces odstraňovania graffiti je potrebné vedieť, že technológia túto činnosť nedovoľuje, ak vonkajšia teplota klesne pod 10 stupoňov. Navyše sa dá celkom spoľahlivo predpovedať, že pri takýchto, či dokonca nižších teplotách, sa nové graffiti budú na stenách a fasádach objavovať len ťažko. Zima býva každému, sprejerov nevynímajúc.

Jedným z najlepších riešení ako spoľahlivo ochrániť čistý povrch pred nežiadúcim znečistením je antigraffiti ochrana. Navyše tento náter ochráni fasádu alebo stenu aj od celkom bežného znečisťovania. A špine tak účinne zabráni, aby mohla preniknúť hlboko do samotnej štruktúry povrchu.

Upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA v rámci svojho programu „Systém čistých budov“ poskytuje svojim zákazníkom nielen jednorázové odstránenie graffitov alebo účinný antigraffitový náter, ale tiež zabezpečuje aj servisnú údržbu novoznečistených plôch. Tento systém sa osvedčil a vykazuje vysokú úspešnosť nielen pre bežné domácnosti alebo firmy, ale i priemyselné podniky.

Ak…

odstránenie graffiti z betónuAk si necháme od firmy ošetriť stenu, či fasádu antigraffii náterom, následné odstraňovanie graffiti spločnosť A SERVIS LIPKA poskytuje iba za zlomok ceny. Zároveň špecialisti obnovia ochrannú vrstvu na celej ploche.

Profesionálna firma Čistenie, odstraňovanie grafitov, svojim zákazníkom zdôrazňuje, že problémom pri odstraňovaní graffiti sa dá účinne predchádzať nanesením špeciálnej antigraffitovej ochrany. Jej hlavnou a v praxu spoľahlivo overenou funkciou je záruka 100-percentnej ochrany pred novými graffiti na stenách a fasádach.

Tento systém predstavuje jediný možný spôsob, ako zaručiť odstránenie graffiti bez poškodenia alebo vidieteľnej zmeny pôvodnej farby podkladu. Pri hladkých povrchoch firma nanáša 3 vrstvy ochrany. Ak ide o štrukturované, pórovité a nerovné plochy, doporučuje sa pracovať so šiestimi až dvanástimi vrstvami.

Podľa…

odstránenie graffiti z tehálPodľa vyjadrenia firmy A SERVIS LIPKA sa antigraffiti náter – AGO – nanáša v niekoľkých vrstvách, a to vzhľadom na štruktúru ošetrovaného povrchu. Podstatné je, že sa dá aplikovať na rôzne druhy povrchov, dokonca vrátane plastov. Bez šance však ostáva sklo, priehľadný polykarbonát alebo leštené kovy. Samotné nanášanie náteru je priamo závislé od klimatických podmienok.

Antigraffiti náter typu AGO firma A SERVIS LIPKA dokáže aplikovať aj na zložitejšie typy povrchu, napr. marmolit. Konkrétne pri marmolite býva antigraffitová ochrana mimoriadne prospešná. Ak je totiž takýto povrch znečistený bez predošlej antigraffiti ochrany, nie je technologicky možné nečistoty či graffity odstrániť. Potom neostáva už nič iné, ako len naniesť novú vrstvu marmolitu.

Služby spoločnosti A SERVIS LIPKA sú tak vhodné nielen pre budovy a plochy, ktoré často zneužívajú pouliční graffiti-nadšenci, ale zároveň ide o vysokoúčinnú ochranu stavieb, stien a fasád v blízkosti tovární alebo vysoko frekventovaných ciest, napr. diaľnic.

V prípade…

ochrana pred graffitiV prípade, že firma vykoná antigraffiti náter alebo nástrek budovy, spoločnosť garantuje, že na akomkoľvek mieste Českej republiky, Slovenska alebo Rakúska, odstrániť nové graffity do dvoch týždňov. Napokon, táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania graffitov je pre klienta zakomponovaná v zmluve o dielo.

Pre A SERVIS LIPKA je včasné a profesionálne odstránenie graffitov veľmi dôležité aj z pohľadu prezentovaného konceptu „Systém čistých budov.“ V praxi bolo dostatočne overené, že ak sa nové graffiti odstraňujú neodkladne, sprejerská komunita v pomerne krátkej dobe zistí, že ich najnovšie „dielo“ nemá dlhú životnost a spravidla prácu na takomto mieste veľmi rýchlo vzdávajú.

So spoločnosťou A SERVIS LIPKA som bol dohodnutý skutočne rýchlo, keďže ich prístup bol vysoko profesionálny, ústretrový a priateľský. Spravili nám po vôli aj z hľadiska termínu. Keďže optimálna bola pre nás iba sobota.

Len…

antigraffitová ochranaLen čo sa pred domom zjavili, pripravili si všetko potrebné, prešli okolie a dali sa do práce. Už pri prvých úkonoch bolo vidno, že túto prácu majú doslova v malíčku, takže fasáda sa nám každou chvíľou menila pred očami.

Najprv špeciálnymi chemickými prípravkami odstránili graffiti, takpovediac, až „na kosť.“ Na ploche potom po obrázkoch ostal len akýsi matný tieň, ktorý dával tušiť, že tu ešte včera niečo bolo. Následne takto ošetrenú plochu pretreli zvlášť namiešanou farbou. Ktorá sa snažila maximálne kopírovať pôvodný odtieň fasády.

Akonáhle sa plocha vysušila, naniesli ochranný antigraffiti náter AGO, ktorý vytvoril na stene dokonalú, ale neviditeľnú ochranu. Vďaka nemu sa už naša čelná stena nestane „plátnom“ pre rádoby umelcov. Iste, dajaká tá čmáranica sa objaviť môže, ale jej odstránenie bude už len rutinná záležitosť, takže žiadny stres alebo rozčúlenie.

Napokon…

AGO na všetky povrchyNapokon, špecialisti firmy A SERVIS LIPKA konštatovali, že väčšina sprejerov veľmi rýchlo zistí, že nimi „vytipovaná“ stena má na sebe ochranný náter. Takže zaradia spiatočku a hľadajú si nové, prístupnejšie miesto. Veľmi dobre totiž vedia, že ich výtvor by tam dlho nevydržal.

Myslím, že lepšiu voľbu náš dom ani nemohol urobiť. V prvom rade zmizla istá forma napätia, čo a kde nám zase postriekajú, a zároveň bolo jasné, že fasáda domu ostane ochránená nielen pred sprejermi, ale aj nečistotami z ulice a atmosférickým spadom.

Aj preto…

rady ako odstrániť graffitiAj preto služby firmy A SERVIS LIPKA vrelo odporúčam i do vašej pozornosti. Naviac, spoločnosť zamestnáva dokonalých profíkov, a tak je ich odvedená práca stopercentná a vystupovanie príkladné.

Iste, služby majú o niečo drahšie ako iné firmy na trhu, ale za skutočnú kvalitu, precíznosť a modernú technológiu, ktorá nesporne pomáha, si rozumne uvažujúci a predvídavý človek rád priplatí. Napokon, fasáda domu je v istom zmysle vizitkou jej majiteľov. Takže v tomto smere býva fasáda ošetrená firmou A SERVIS LIPKA dôkazom ich starostlivosti a kultúrnosti.